Історія підприємства

В кінці ХІХ – початку ХХ століття іноземні компанії виявляли неабиякий інтерес до розвідувальних і бурових робіт, видобутку й транспортування чорного золота у Бориславі, що на Прикарпатті. Завдяки інвестиціям створювались підприємства, виробнича мета яких полягала в обслуговуванні тодішніх промислових потреб Борислава. Всюди виникали майстерні й маленькі цехи. На базі одного з них "Дросу", 16 серпня 1946 році був створений механічний завод, який започаткував історію ТОВ "Універсальна бурова техніка".

За кілька років було закладено основи одного з перших машинобудівних підприємств у Галичині. Спочатку Дрогобицький механічний спеціалізувався на ремонті бурового устаткування, виготовленні ємностей для буріння, циклонних апаратів, автоцистерн, установок для трелювання лісу та інших замовлень.

Першу партію бурових доліт (32 одиниці) було вироблено у 1947 році. Тоді і почалася перша реконструкція підприємства. У продовж перших п'яти років було збудовано ковальський та інструментальний цехи, цех з ремонту бурового обладнання, термічну дільницю.

5 липня 1955 року завод було перейменовано з механічного в машинобудівний.

Визначальним для остаточного становлення й розвитку заводу став 1960 рік. Підприємство перейшло на виробництво виключно бурового інструменту. Новий напрямок діяльності поставив нові завдання – розширити виробничі майданчики. Почалася друга реконструкція заводу. Було успішно споруджено блок, до складу якого увійшли три цехи – механічний термічний та механоскладальний. Справжньою трудовою перемогою стало спорудження найбільшого в Україні ковальсько-штампувального цеху. Долотний здобув статус підприємства всесоюзного значення.

15 березня 1966 року завод було перейменовано з машинобудівного в долотний.

У червні 1970 року підприємство долає мільйонний рубіж виробництва доліт.

У зв'язку з ростом в країні обсягу буріння глибоких та надглибоких свердловин зростає потреба промисловості у долотах підвищеної проходки. Дрогобицький долотний стає одним з найпотужніших підприємств СРСР. Кожне третє долото, що тоді випускалося в країні, вироблялося в Дрогобичі.

У продовж квітня-травня 2003 року було завершено чергову реконструкцію долотного виробництва з перенесенням, без зупинки виробництва, основних цехів у сучасний блок цехів №5. Через рік запустили в експлуатацію і термічний цех, обладнаний п'ятьма новими потужними печами фірми "Іpsen".

З 2010 року "Дрогобицький долотний завод" було перейменовано в ТОВ "Універсальна бурова техніка".

В 2016 році з приходом на підприємство нових акціонерів, назву компанії було змінено на

ТОВ" Універсальна бурильна техніка". Підприємство робить великий акцент на виробництво високоякісної продукції, а також збільшення об"ємів і номенклатури бурового інструменту, що випускається. Впроваджено систему управління якістю у відповідності з стандартом API Spec Q1".

Долота шарошкові сертифіковані API на право нанесення монограми API у відповідності стандарту API Spec.7-1, що підтверджено сертифікатом № 7-1-1409.